Członek Zarządu Wspólnoty Azerbejdżańskiej w Polsce – Shamo Gubadov wybrany Koordynatorem Azerbejdżańskiej Młodzieży Diaspory w Polsce podczas Forum z okazji Dnia Młodzieży
2 lutego 2026 roku w Stambule (Turcja) odbyło się Forum „Azerbejdżańska Młodzież Diaspory: Jedność i Rozwój”, zorganizowane z okazji Dnia Młodzieży przez Państwowy Komitet Republiki Azerbejdżanu ds. Współpracy z Diasporą oraz Federację Stowarzyszeń Azerbejdżańskich w Turcji. Głównym celem forum było zgromadzenie młodych przedstawicieli diaspory azerbejdżańskiej działających w różnych krajach na jednej platformie, wzmocnienie koordynacji ich […]
Członek Zarządu Wspólnoty Azerbejdżańskiej w Polsce – Shamo Gubadov wybrany Koordynatorem Azerbejdżańskiej Młodzieży Diaspory w Polsce podczas Forum z okazji Dnia Młodzieży Read More »
PAŞ idarə heyəti üzvü Şamo Qubadov Gənclər Gününə özəl keçirilən tədbirdə, Azərbaycan Diaspora Gənclərinin Polşa koordinatoru seçildi.
2 fevral 2026-cı il tarixində, Türkiyənin İstanbul şəhərində Gənclər Gününə həsr olunmuş “Azərbaycan Diaspora Gəncləri: Birlik və İnkişaf Forumu” Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Türkiyə-Azərbaycan Dərnəkləri Federasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilmişdir. Forumun əsas məqsədi müxtəlif ölkələrdə fəaliyyət göstərən Azərbaycanlı diaspora gənclərini bir platformada birləşdirmək, onların fəaliyyətinin koordinasiyasını gücləndirmək, beynəlxalq müstəvidə təmsilçilik imkanlarını
PAŞ idarə heyəti üzvü Şamo Qubadov Gənclər Gününə özəl keçirilən tədbirdə, Azərbaycan Diaspora Gənclərinin Polşa koordinatoru seçildi. Read More »